+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius gruodžio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
020304050607
08
091011121314
15
1617181920
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai

Baubliuose įgyvendintas projektas „Knygų maršrutas: svajonių puslapių stotelės“

Sukurta 2023-11-03

Atnaujinta 2023-11-03

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Autorius JOLANTA KONTRIMAITĖ-BIUSO

Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešosios bibliotekos Baublių filiale visą vasarą ir rudens pradžioje vyko vaikų skaitymo skatinimo programos „Knygų maršrutas: svajonių puslapių stotelės“ renginiai, kurių tikslas – padėti pažinti literatūrą, skatinti vaikų domėjimąsi knygomis ir kviesti jas skaityti.

„Knygų maršruto“ pirmoji stotelė – viktorina „Trys, du, vienas! Mes pasiruošę!“, kurioje vaikai galėjo išbandyti savo jėgas ir pasitikrinti žinias. Dalyvavo dvi komandos ir abi varžėsi dėl pirmosios vietos, o laimėjo gera nuotaika ir draugystė. Vaikai draugiškai pasidalino prizais.

Stabtelėję antrojoje maršruto stotelėje – kūrybinėse dirbtuvėse „Lipdau savo svajonę“ – tiek vyresnieji, tiek patys mažiausieji negailėjo jėgų ir fantazijos: iš modelino lipdė tai, kas atspindėjo vaikų vasariškus norus. Vienas norėjo augintinio – vėžliuko, kitas svajojo apie ledų porciją, o trečias – surasti lobį. Oi, kiek nuostabių svajonių turi vaikai! Jų svajonės atsispindėjo darbuose iš modelino, kurie džiugino visus bibliotekos lankytojus. Su bibliotekininke vaikai taip pat svarstė, kokių svajonių turi įvairių knygų personažai. Apie ką svajoja Pepė Ilgakojinė? O Mikė Pūkuotukas? Ir atsakymus rado knygose.

Trečioji stotelė – literatūrinė valanda „(Ne)sustok citatų ruože“. Čia teko stabtelėti ir pagalvoti, iš kokių knygelių iškrito citatos, tačiau nestoviniuoti vietoje ir neatsilikti nuo varžovų. Kokiai mergaitei priklauso šuo vardu Čiūčia? Kaip Benas, sapnų siuvėjas, prarado savo stebuklingą adatą ir kaip ją vėliau atgavo? Kas gyvena Viloje Vilaitėje? Koks personažas gyvena Ligustrų gatvėje? Ne visi bibliotekininkės klausimai vaikams buvo labai lengvai įveikiami. Teko gerai pasukti galvas, pasitarti su draugais, prisiminti skaitytas istorijas. Bet atkakliems skaitytojams – nieko nėra neįveikiamo.

Kūrybinė edukacija „Kaligrafijos ir marmuravimo menas“ buvo ypač laukiama. Ketvirtojoje maršruto stotelėje vaikai susitiko su menininke Rasa Statkuviene – prekinio ženklo „Plunksnos linija“ įkūrėja. Kūrėja pakvietė vaikus pasinerti į spalvų ir formų pasaulį. Ant vandens paviršiaus besiskleidžiantys dažai žadėjo paslaptį, o perkeliami ant popieriaus lapo – stebino bei džiugino. Vėliau vaikai jau išdžiūvusius darbelius panaudojo užsirašyti įdomioms mintims, pasigaminti skirtukus ar kitus kūrybinius darbelius.

„Ponas Kampas“, „Riešutortas“, „Baubaimė“, „Pirmokykla“, „Bambukas yra lėtas“, „Čiūčia ir Piratas: laukiniai nuotykiai“… Šių vaikiškų knygelių autorius Benas Bėrantas apsilankė penktojoje „Knygų maršruto“ stotelėje, Baublių kaimo bibliotekoje įsikūnijęs į vieną iš savo personažų – Poną Kampą. Pažintis prasidėjo tarsi spektaklis, įtraukiantis vaikus kurti. Susitikimas buvo linksmas ir įdomus. O drąsiausieji šioje „Knygų maršruto“ stotelėje gavo ir autoriaus autografą.

Ar kada teko matyti literatūrinį patiekalo receptą? O sukurti patiems? Jokūbavo A. Sulginskio mokyklos-daugiafunkcio centro Baublių skyriaus trečiokai ir ketvirtokai su savo mokytoju Robertu Žeimiu bibliotekoje uostė, ragavo, skanavo, įvairius ingredientus, galvojo jiems epitetus, maišė skonius ir ieškojo to tikrojo savo svajonių skonio gėrimo. Aitrus imbieras, gaivi ir kvapni citrina, tyras it krištolas vanduo… O juk dar reikėjo ir receptą gražiai užrašyti. Bibliotekininkė pakvietė pasvajoti, kokius knygų personažus vaikai norėtų pasikviesti ir pavaišinti pagamintais gėrimais.

Septintoji „Knygų maršruto“ stotelė vaikams ypač įsiminė. „Dėkingumo akademijos“ įkūrėja Aistė Jonauskienė su moksleiviais ieškojo, už ką galime būti dėkingi. Iš pradžių sekėsi ne taip ir lengvai, bet nuostabaus grožio terapinių kortelių pagalba buvo rasta šimtai dalykų, už ką galima dėkoti. Vaikai visi kartu analizavo iliustracijas kortelėse, dėliojo žodžius, kūrė dėkingumo abėcėlę, kuri, pasirodo, yra begalinė, bei dėkojo sau ir vieni kitiems.

Keliavę ir svečiavęsi net septyniose „Knygų maršruto“ stotelėse, dar kartą vaikai susirinko į baigiamąjį renginį – apsvarstyti ir analizuoti savo patirtis renginiuose, prisiminti įdomiausius susitikimų momentus, aptarti.

Smagu, kad programa padėjo vaikams ugdyti kritinį mąstymą, kūrybiškumą, plėtė akiratį, skatino domėtis, skaityti daugiau knygų, suteikė galimybę praleisti turiningą laiką su draugais kaimo bibliotekoje, netgi suprasti, kad dėkodamas gali rasti artimesnį ryšį su šeimos, bendruomenės nariais bei aplinka. Tokie renginiai buria, suartina, skatina bendrystės ir, žinoma, skaitymo džiaugsmą.

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai