+370 445 78 984
J. K. Chodkevičiaus g. 1B, LT–97130 Kretinga
I–V 9.00–18.00, VI 10.00–15.00 VII Nedirba
Paskutinė mėnesio darbo diena – švaros diena (skaitytojai neaptarnaujami). Prieššventinę dieną dirba 1 val. trumpiau
EN
Renginių kalendorius gruodžio 2024
Pr An Tr Kt Pn Št Sk
01
020304050607
08
091011121314
15
1617181920
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Visi renginiai

Rengiantis į ugdymo įstaigas: knygos į pagalbą tėvams ir vaikams

Sukurta 2022-08-29

Atnaujinta 2022-08-29

Vieta Kretingos rajono savivaldybės M. Valančiaus viešoji biblioteka

Artėjantis rugsėjis atneša daug naujų iššūkių tėvams ir vaikams. Nauja pradžia darželyje ar mokykloje – tai  jaudinantis įvykis mažyliui ir jo tėvams. Neretai šis gyvenimo pokytis atneša daug nerimo, – daugiau tėvams, negu jų vaikams. Mūsų bibliotekoje yra knygų, kurios gali palengvinti šį laiką. Jose atrasite naudingų patarimų, kaip ramiai priimti šį pasikeitimą, kaip padėti vaikams kovoti su baime ir nerimu, suvaldyti emocijas, spręsti tarpusavio konfliktus ir kt. Džiaugiamės galėdami jums padėti ir kviečiame užsukti į biblioteką bei išsirinkti bet kurį jums reikalingą leidinį.

Knygų sąrašas tėvams

Knygos tėvams, apie tai, kaip padėti vaikui priimti pokyčius ir pasiruošti darželio ar mokyklos lankymui, kaip padėti jautriai į pasikeitimus reaguojančiam vaikui nugalėti baimes ir nerimą:

  1. Elaine N. Aron „Itin jautrus vaikas“ – aptariama kas yra jautrumas ir kaip su juo gyventi, kaip įveikti itin jautraus vaiko auginimo iššūkius kiekvienu amžiaus tarpsniu.
  2. Asta Blandė „Vaikas pokyčių kelyje“ – dalijamasi patirtimi kaip geriau pasiruošti  pokyčiams, susijusiems su nauja pradžia darželyje ar mokykloje, kaip geriausiai vaikui padėti pereiti įvairius adaptacijos laikotarpius.
  3. Anne Boller „Mano vaikas pradeda lankyti darželį“ – atsakymai į tėvų klausimus: „Ar mano mažyliu gerai rūpinsis?“, „Ar jis gerai jausis?“, „Kaip aš galiu padėti savo vaikui?“.
  4. Louise Doyon „Parenkite savo vaiką mokyklai“ – kaip savo mažuosius pamažu parengti naujai patirčiai mokykloje? Knygoje pateikiama 500 atsakymų į šį visiems tėvams rūpimą klausimą.
  5. Lina Krukauskienė „Pasakos apie tave ir mane“ – augdami vaikai kasdien susiduria su nauja patirtimi ir naujais išbandymais, kuriuos patiems įveikti kartais sunku. Tuomet į pagalbą gali ateiti pasakos. Jų klausydami vaikai išgyvens panašius dalykus ir ras gerų pavyzdžių.
  6. Maria Molicka „Pasakų terapija“ – kalbama apie pasakų terapiją, kuri gali padėti vaikui atsikratyti baimių ir nerimo. Knygoje rasite pavyzdžių , kaip spręsti problemas ir pozityviai vertinti baimę keliančias situacijas.
  7. Rūta Latinytė „Tėvai (irgi) eina į mokyklą“ – pateikiami paprasti ir nuoširdūs pokalbiai su įvairiais švietimo srities ekspertais. Kaip pasiruošti mokyklai? Kaip skatinti vaiko motyvaciją ir ką daryti, kad ji neišblėstų metams bėgant? Kaip atpažinti ir lavinti mokinio gabumus?

Knygos vaikams

Rekomenduojamos knygos vaikams, kurios padės nugalėti baimę, nerimą, pyktį bei spręsti konfliktus, kylančius kasdienėje aplinkoje:

  1. Anna Casalis „Peliukas Lukas nenori į darželį“. – „Nenoriu į darželį! Noriu likti namie su mama!“ Kuo baigsis ši peliuko Luko užgaida? Kaip ir daugelis vaikų, kartais peliukas Lukas nenori elgtis taip, kaip reikia. Bet jo mamytė moka sudrausminti neklaužadą ir išmokyti peliuką paklusnumo. Kaipgi jai pavyksta?
  2. Anna Casalis „Peliukas Lukas nenori dalintis“. – Kartais peliukas Lukas būna labai nedraugiškas ir savanaudis. Jis dažnai susigriebia žaislus, niekam jų neduoda ir rėkia: „Mano!“. Kaip peliuko mamytei pavyksta  parodyti, kaip gera būti dosniam ir draugiškam?
  3. Dr. Sharie Coombies „Slibinas vardu Nerimas“. – Slibinas Nerimas ir Monika kasdien drauge patiria nuotykių. Jie kartu žaidžia lauke, ir Nerimas padeda abiem sėkmingai grįžti namo. Tačiau naujose situacijose Nerimas nežino, ką daryti. Puolęs į paniką jis neleidžia Monikai nei miegoti, nei susirasti naujų draugų.
  4. Jurga Čekatauskaitė „Uršulė eis į mokyklą“. – Uršulė eis į pirmą klasę. Mergaitei ir smalsu, ir neramu: kiek metų teks lankyti mokyklą, ar užsimaniusi galės ją mesti, ar turės ten draugų, ar vaikai nesišaipys dėl akinukų…
  5. Evelina Daciūtė „Meškiai eina į mokyklą“. – Septyni mažieji meškiai baigė darželį ir ruošiasi naujam labai svarbiam gyvenimo etapui: netrukus jie eis į mokyklą. Būsimų pirmokų galvose sukasi įvairiausios mintys, kyla daugybė klausimų, džiaugsmą keičia baimė ir nerimas, smalsumą – abejonės.
  6. Carl-Johan Forssen „Savaitė aukštyn kojomis“. – Morisas – drąsus ir smalsus berniukas, jam patinka atrasti ką nors nauja, karstytis medžiais ir žaisti su draugais. Jo šeima ką tik persikėlė į naują miestą, tad pirmą savaitę Morisas patiria daug naujų išgyvenimų. Jis pradeda eiti į kitą darželį, susitinka su naujais draugais, ragauja kitokį maistą, susiduria su tamsa ir baisiu voru. Kas berniukui padės įveikti visus sunkumus?
  7. Niels Van Hove „Aš galiu!“. – Keitė – sportiška ir linksma mergaitė. Jai gerai sekasi mokykloje, turi daug draugų. Bet kaip ir kiekviena mergaitė, Keitė namuose ar mokykloje susiduria su įvairiomis nemaloniomis situacijomis. Kartais įvykiai klostosi ne taip, kaip norėtųsi…
  8. Niels Van Hove „Tu gali!“. – Džekas – geras ir linksmas berniukas. Jam patinka mokykloje, jis turi daug pomėgių. Bet, kaip ir kiekvienas vaikas, namie ar mokykloje kartais susiduria su nemalonumais. Skaitykite ir sužinokite, kaip Džekas mokosi pasitikėti savimi bei įveikti kasdienius rūpesčius.
  9. Niles Van Hove „Mes galime“. – Kodėl Džekui ir Keitei pavyksta sugalvoti tikslus ir juos pasiekti? Nes jie moka susikaupti ir laikytis įsipareigojimų. Nes jie sumanūs ir moka užduotį paversti žaidimu. Nes jie sugeba save padrąsinti ir įsivaizduoti laiptelius į tikslą. Nes jie žino daugybę kitų naudingų dalykų, padedančių pasiekti tikslą.
  10. Kobi Yamada „Ką daryti susidūrus su problema?“. – Knyga ragina neišsigąsti susidūrus su kliūtimi, nebėgti, nesislapstyti, o pažvelgti jai tiesiai į akis. Pasirinkdami lengviausią kelią – vengti problemos, ne tik jos neatsikratome, bet ir padedame jai augti, kol vieną dieną ji tampa nepakeliamai sunki.
  11. Karen Young „Ei, karžygy“. – Suteikite vaikams reikiamų žinių ir nustebsite, kiek daug jie gali. Įveikti nerimą vaikai pajėgs, jei supras, kad būtent nerimas yra sunkiai paaiškinamų jausmų ir nemalonių fizinių potyrių šaltinis. Tad ši knyga padės išaiškinti vaikams, kas yra nerimas, ir padrąsins iš jo išsivaduoti.
  12. Karen Young „Ei, šaunuoli“. –  Knyga apie drąsą, apie tai, kaip įveikti nerimą ir surasti savyje stebuklingų narsumo galių.
  13. Ėva Janikovsky „Aš jau einu į mokyklą“. – Koks neapsakomas džiaugsmas – pirmoji mokyklinė kuprinė, pirmasis vadovėlis ir sąsiuviniai! Galima tiktai didžiuotis – aš jau esu mokinys!
  14. Danguolė Kandrotienė „Tukas mokosi dalintis“. – Tukas per gimtadienį gavo traukinuką – garvežį su net penkiais vagonais! Ir viskas būtų buvę gerai, jei tik Tukas būtų dalinęsis savo žaisliuku su draugais arba nebūtų nusinešęs jo į darželį! Garvežiukas dingo, o, jo ieškodamas, kiškutis Tukas mokėsi dalintis.
  15. „Keliauju į darželį!“. – Beno pirmoji diena darželyje. Nors atsisveikinus su tėčiu iš pradžių buvo šiek tiek liūdna ir nedrąsu, vėliau berniukas susirado naujų draugų ir smagiai praleido dieną užsiimdamas įvairiomis veiklomis.
  16. Tuula Korolainen „Katulis ir pykčio maišelis“. – Visiems pasitaiko išlipti iš lovos ne ta koja! Miegodamas sušilai, atsikėlęs užsigavai, mama išvirė neskanios košės… Taip nutinka ir mažajam Katuliui. Jis atsikelia piktas. Bet apgailėtina pykti, kai niekas nemato. Dėl to apima dar didesnis pyktis! Laimė, iš sandėliuko išlenda nykštukas ir duoda Katuliui stebuklingą daiktą!
  17. Paolo Mancini „Ačiū ir prašau“. – Knyga moko sakyti žodžius, kurie turi stebuklingą galią!
  18. Lilita Matison „Sudie, drugeliai!“. – Ežiuko Helmuto istorija, pasakojanti, kaip susitvarkyti su nerviniu jauduliu, skiriama pradinių klasių mokiniams.
  19. Jennifer Moore-Mallinos „Konfliktų sprendimas“. – Mikas ir Zakaris yra dvyniai ir geriausi draugai, bet jų asmenybės visiškai skirtingos. Mikas ramus, su visais sutaria ir vengia konfliktų, o Zakaris labai išdykęs, dažnai įsivelia į konfliktus ir dar dažniau sukelia įvairių problemų.
  20. Jennifer Moore-Mallinos „Nereikalingos varžybos“. – Vaikai mėgsta varžytis, kas greičiau nubėgs, kas ilgiau išbus nekvėpavęs arba net kas atsikels vėliau. Jie mėgsta konkuruoti tarpusavyje. Šios knygelės tikslas yra padėti vaikams suprasti, kad kai kurių iššūkių priėmimas ir varžymasis gali būti pavojingas ir blogai baigtis.
  21. Aino Pervik „Paula baigia vaikų darželį“. – Šioje knygelėje paprastai ir šiltai pasakojama apie mergaitę Paulą ir jos draugus.
  22. Anna Sojka „Laikas į darželį“. – Kaip padėti mažam vaikui, kuris iš saugaus namų pasaulio staiga patenka į darželio tikrovę? Knyga padės vaikui įveikti baimes išeiti iš namų į „platų pasaulį“.
  23. „Sudie, sauskelnės!“. – Knygoje aptariami puoduko reikalai: Maja ir Lukas yra pasirengę atsisakyti sauskelnių ir išmokti naudotis puoduku! Pasakojimas  padės vaikui atsisveikinti su sauskelnėmis ir išmokti naudotis puoduku ar tualetu.
  24. Marnie Willow „Kai jaučiu pyktį“. – Ši knyga yra puiki priemonė padėti vaikams atpažinti, suprasti ir kalbėti apie savo jausmus.
  25. Marnie Willow „Kai jaučiu liūdesį“. – Kiekvieną vaiką retsykiais aplanko liūdesys. Ką daryti, kai vaikas liūdi dažnai? Knygoje aprašoma veikla, kuri padeda vaikui pasijusti ramesniam ir lengviau valdyti emocijas.
  26. Saulius Žukas „Naujokė“. – Mija Marija nuo rudens pradeda lankyti naują klasę. Kaip mergaitei sekėsi naujoje klasėje? Kodėl vaikai bandė iš jos šaipytis? Kas galiausiai tapo geriausiais mergaitės draugais?

Informaciją surinko ir pateikė Vaikų literatūros centro vyresn. bibliotekininkė Zofija Mačiuvienė

  • Savivaldybės biudžetinė įstaiga
  • Kodas 190287259
  • Duomenys kaupiami ir saugomi
  • Juridinių asmenų registre
Dažniausiai užduodami klausimai